pt13wrz12:1512:45Sytuacja i obraz kobiet na uniwersytecie w ujęciu Margherity von Brentanomgr Julita Polańska (Uniwersytet Zielonogórski)12:15 - 12:45 GG-247 (Gmach Główny KUL) organizator: Sekcja Filozofii Kultury

Artykuł ten pokazuje, że zagadnienie funkcjonowania kobiet na uniwersytecie nie jest powszechnie uznawane za poważny problem. Dla Margherity von Brentano problem ten był bardzo istotny. Postrzegała ona dyskryminację kobiet na uniwersytecie jako problem odwiecznego, bardziej ogólnego, społecznego problemu samoświadomości kobiet i mężczyzn. Jej zdaniem podstawowymi relacjami, między mężczyznami a kobietami były dominacja i ucisk. W przekonaniu von Brentano taki stan rzeczy musi zostać zmieniony i podstawową relacją powinno stać się partnerstwo na równych prawach.

(Piątek) 12:15 - 12:45

GG-247 (Gmach Główny KUL)

Sekcja Filozofii KulturyPrzewodniczący Sekcji: prof. dr hab. Roman Kubicki (UAM)
Sekretarz Sekcji: dr Andrzej Marzec (UAM)