wt10wrz10:3011:00Swój/Obcy. Taki Sam/Inny. Przyjaciel/Wróg... - Szkic fenomenologii Drugiegodr hab. Waldemar Czajkowski, prof. PŚ (Politechnika Śląska)10:30 - 11:00 C-306 (Collegium Jana Pawła II) organizator: Sekcja Antropologii Filozoficznej

Istotnym składnikiem ontologii społeczeństwa jest fenomenologia Drugiego – systematyczny opis sposobów w jaki Drugi może zjawiać się w czyimś “świecie indywidualnym”. Drugi może zjawiać się np. jako mniej lub bardziej do nas podobny (Taki Sam – Inny), ale także jako pomagający nam lub przeszkadzający (Przyjaciel – Wróg)… – Celem referatu będzie próba możliwe pełnego zestawienia sposobów (aspektów) na jakie w “świecie” każdego z nas zjawia się Drugi, a także wstępna dyskusja związków zachodzących pomiędzy poszczególnymi aspektami doświadczania Drugiego.

(Wtorek) 10:30 - 11:00

C-306 (Collegium Jana Pawła II)

Sekcja Antropologii Filozoficznejprzewodniczący: ks. dr hab. Jarosław Jagiełło, prof. UPJPII (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie)
sekretarz: ks dr Milosz Hołda (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie)