śr11wrz11:0011:30Rozważania somaestetyczneprof. dr hab. Krystyna Wilkoszewska (Uniwersytet Jagielloński)11:00 - 11:30 GG-207 (Gmach Główny KUL) organizator: Sekcja Filozofii Sztuki i Estetyki

Od dłuższego już czasu ciało znajduje się w centrum uwagi, zarówno na płaszczyźnie myśli, sztuki jak i samego życia. Dlatego jest ciało siłą rzeczy przedmiotem badań transdyscyplinarnych, gdzie ujęcia filozoficzne (ontologiczne, epistemologiczne) splatają się z tymi z zakresu antropologii, etyki, estetyki, nauk o kulturze, a także biologii, dając komplementarny obraz cielesnego wymiaru człowieka. W moim krótkim wystąpieniu ograniczę się do aspektu estetycznego, odnosząc problemy ciała do piękna w dziedzinie życia i sztuki , natomiast w tle rozważań pozostaną kwestie różnic kulturowych, tak w sensie geograficznym (odmienność kultur) jak i historycznym (zmiany w obrębie jednej kultury).

(środa) 11:00 - 11:30

GG-207 (Gmach Główny KUL)

Sekcja Filozofii Sztuki i EstetykiPrzewodnicząca Sekcji: prof. dr hab. Krystyna Wilkoszewska (UJ)
Sekretarz Sekcji: dr Bogna J. Gladden-Obidzinska (UW)