czw12wrz18:4519:15Roberta Lockiego argumentacja za istnieniem wolnej wolidr Robert Koszkało (Uniwersytet Gdański)18:45 - 19:15 C-623 (Collegium Jana Pawła II) organizator: Sekcja Antropologii Filozoficznej

Robert Lockie w ostatniej swojej książce „Free Will and Epistemology. A Defence of the Transcendental Argument for Freedom” sformułował opartą na jego epistemologii, w której broni internalizmu deontologicznego, argumentację transcendentalną za istnieniem wolnej woli. W wystąpieniu przedstawię Lockiego sposób rozumienia argumentacji transcendentalnej, analizę jego argumentacji za koniecznością przyjęcia wolnej woli, założenia tej argumentacji i na koniec zaprezentuję pod adresem tej koncepcji krytyczne uwagi o charakterze metafilozoficznym, epistemologicznym i antropologicznym.

(Czwartek) 18:45 - 19:15

C-623 (Collegium Jana Pawła II)

Sekcja Antropologii Filozoficznejprzewodniczący: ks. dr hab. Jarosław Jagiełło, prof. UPJPII (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie)
sekretarz: ks dr Milosz Hołda (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie)