czw12wrz11:4512:15Normatywne założenia pojęcia innowacjidr hab. Jan Jacko (Uniwersytet Jagielloński)11:45 - 12:15 GG-248 (Gmach Główny KUL) organizator: Sekcja Filozofii Techniki

Teoretycznym celem wystąpienia jest identyfikacja aksjologicznych założeń pojęcia innowacji. Ukazana zostanie ich obecność w rozumowaniach uzasadniających twierdzenie, że coś jest innowacją lub nią nie jest. Cel zrealizowano w drodze literaturowej i logicznej analizy przykładowych teorii zmian. W tym kontekście została ukazana różnica między innowacjami a pseudo-innowacjami. Praktycznym celem jest określenie roli, którą te założenia pełnią w podejmowaniu decyzji i planowaniu strategii dotyczących zmian.

(Czwartek) 11:45 - 12:15

GG-248 (Gmach Główny KUL)

Sekcja Filozofii TechnikiPrzewodniczący Sekcji: prof. dr hab. Lech W. Zacher (em.)
dr Bartłomiej Knosala (Politechnika Śląska)

dr hab. Agnieszka Lekka-Kowalik, prof. KUL

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II