śr11wrz12:1512:45Logika w lubelskiej szkole filozoficznejdr hab. Bożena Czernecka-Rej (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II)12:15 - 12:45 CTW-219 (Centrum Transferu Wiedzy) organizator: Sekcja Logiki

Począwszy od lat 20-tych XX w. zaczęły powstawać różnego rodzaju logiki nieklasyczne, ponieważ klasyczny rachunek logiczny okazywał się nieadekwatny do reprezentowania różnego rodzaju pozaformalnych rozumowań. W tworzeniu nowych niestandardowych rachunków aktywnie uczestniczyli również polscy logicy, w tym naukowcy z KUL. W ramach wykładu zostanie przedstawiony wkład w rozwój i szukanie pola aplikacji nieklasycznych rachunków logicznych wybranych przedstawicieli środowiska KUL.

(środa) 12:15 - 12:45

Sekcja LogikiPrzewodnicząca Sekcji: dr hab. Joanna Golińska-Pilarek (UW)
Sekretarz Sekcji: dr Michał Zawidzki (UW)

dr Michał Zawidzki