pt13wrz18:4519:15Logika w badaniach psychologicznychmgr Mateusz Lisowski (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II)18:45 - 19:15 CTW-219 (Centrum Transferu Wiedzy) organizator: Sekcja Logiki

Jean Piaget był jednym z czołowych psychologów zajmujących się rozwojem poznawczym człowieka. Jego koncepcje do dziś odgrywają kluczową rolę w programach nauczania psychologii na wyższych uczelniach zajmując ważne miejsce w wyjaśnianiu rozwoju poznawczego człowieka. Na ogół nie poświęca się jednak przy tym większej uwagi zainteresowaniu tego autora logiką oraz jego poglądom na jej rolę w rozwoju psychologii. Co więcej samo zastosowanie logiki w psychologii stanowi dość egzotyczny temat i raczej nie jest poruszane w środowiskach akademickich. Właśnie dlatego chciałbym zająć się tym zagadnieniem w moim referacie przybliżając na początku rolę logiki w badaniach psychologicznych Jeana Piageta by później przyjrzeć się temu jak współpraca pomiędzy tymi dwiema naukami układa się poza działalnością tego badacza. Postaram się jednocześnie zarysować jej aktualny stan oraz dokonać refleksji dotyczącej tego czy ten specyficzny tandem daje perspektywy rozwoju tym dwóm naukom w przyszłości.

(Piątek) 18:45 - 19:15

Sekcja LogikiPrzewodnicząca Sekcji: dr hab. Joanna Golińska-Pilarek (UW)
Sekretarz Sekcji: dr Michał Zawidzki (UW)

dr hab. Joanna Golińska-Pilarek