Polski Zjazd Filozoficzny

wrzesień, 2019

2019wt10wrz11:4512:15Koncepcja doświadczenia aksjologicznegodr Justyna Stecko (Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza)11:45 - 12:15 GG-245 (Gmach Główny KUL) organizator: Sekcja Etyki Szczegółowej i Stosowanej

abstrakt

Twierdzenie, że żyjemy w świecie wartości, nie jest jedynie atrakcyjną metaforą, ale odzwierciedleniem rzeczywistej sytuacji ludzkiej. Zagadnienie wartości jest jednak jedną z tych koncepcji, która pojawia się w wielu dziedzinach i niemal w każdej z nich otrzymuje specyficzną dla danej dziedziny definicję. Wieloznaczność i wielopłaszczyznowość tej koncepcji jest zarówno jej ogromnym atutem, jak i źródłem wielu kłopotów w dyskusjach, nie tylko filozoficznych.

Celem wystąpienia jest krótka refleksja nad problematyką wartości oraz istotą doświadczenia aksjologicznego. W oparciu o koncepcje wybranych filozofów przybliżę zagadnienie wartości, ich istnienia oraz ich doświadczania ze szczególnym uwzględnieniem koncepcji Ja aksjologicznego. Wystąpienie będzie odwoływało się m.in. do koncepcji Romana Ingardena, Tadeusza Czeżowskiego, Henryka Elzenberga i Józefa Tischnera.

dzień i godzina

(Wtorek) 11:45 - 12:15

sala

GG-245 (Gmach Główny KUL)

organizator

Sekcja Etyki Szczegółowej i StosowanejPrzewodnicząca: dr hab. Natasza Szutta (Uniwersytet Gdański)
Sekretarz: mgr Krystyna Bembennek (Uniwersytet Gdański)

obradom przewodniczy

dr hab. Natasza Szutta, prof. UG

Uniwersytet Gdański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Font Resize
Contrast
X