2019wt10wrz11:4512:15Koncepcja doświadczenia aksjologicznegodr Justyna Stecko (Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza)11:45 - 12:15 GG-245 (Gmach Główny KUL) organizator: Sekcja Etyki Szczegółowej i Stosowanej

Twierdzenie, że żyjemy w świecie wartości, nie jest jedynie atrakcyjną metaforą, ale odzwierciedleniem rzeczywistej sytuacji ludzkiej. Zagadnienie wartości jest jednak jedną z tych koncepcji, która pojawia się w wielu dziedzinach i niemal w każdej z nich otrzymuje specyficzną dla danej dziedziny definicję. Wieloznaczność i wielopłaszczyznowość tej koncepcji jest zarówno jej ogromnym atutem, jak i źródłem wielu kłopotów w dyskusjach, nie tylko filozoficznych.

Celem wystąpienia jest krótka refleksja nad problematyką wartości oraz istotą doświadczenia aksjologicznego. W oparciu o koncepcje wybranych filozofów przybliżę zagadnienie wartości, ich istnienia oraz ich doświadczania ze szczególnym uwzględnieniem koncepcji Ja aksjologicznego. Wystąpienie będzie odwoływało się m.in. do koncepcji Romana Ingardena, Tadeusza Czeżowskiego, Henryka Elzenberga i Józefa Tischnera.

(Wtorek) 11:45 - 12:15

GG-245 (Gmach Główny KUL)

Sekcja Etyki Szczegółowej i StosowanejPrzewodnicząca: dr hab. Natasza Szutta (Uniwersytet Gdański)
Sekretarz: mgr Krystyna Bembennek (Uniwersytet Gdański)