2019wt10wrz17:0017:30Etyka zawodowa jako subdyscyplina naukowadr hab. Grzegorz Grzybek, prof.. UR (Uniwersytet Rzeszowski)17:00 - 17:30 GG-245 (Gmach Główny KUL) organizator: Sekcja Etyki Szczegółowej i Stosowanej

Celem wystąpienia jest ukazanie specyfiki etyki zawodowej na bazie autorskiej teorii etyki rozwoju (ang. development ethics). Wydaje się, że istnieją ważne przesłanki potwierdzające odrębność naukową etyki zawodowej i stosowanej. Należą do nich: 1) ujęcie problemu bazujące na życiowych czy też społecznych uwarunkowaniach; 2) metoda prowadzenia refleksji – choćby taka, jak przyjęta w etyce rozwoju metoda normatywno-konstrukcyjna; 3) praktyczne zastosowanie teorii etycznych.

Sekcja Etyki Szczegółowej i StosowanejPrzewodnicząca: dr hab. Natasza Szutta (Uniwersytet Gdański)
Sekretarz: mgr Krystyna Bembennek (Uniwersytet Gdański)

dr Adriana Warmbier