Polski Zjazd Filozoficzny

wrzesień, 2019

2019wt10wrz17:3018:00Edukacja w obszarze CSR w opinii studentów wyższych szkół ekonomicznychdr hab. Grażyna Wolska (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)17:30 - 18:00 CTW-216 (Centrum Transferu Wiedzy) organizator: Sekcja Etyki Szczegółowej i Stosowanej sympozjum lub panel:Etyka biznesu

abstrakt

Współczesne zdarzenia z obszaru praktyki ekonomicznej oraz ekonomii jako nauki wskazują, że odwoływanie się w ekonomii do koncepcji CSR staje się coraz powszechniejsze. Obserwując jednak te tendencje pojawia się pytanie, czy jest to stały kierunek w ekonomii, prowadzący do trwałej weryfikacji wciąż triumfujących i charakterystycznych dla ekonomii głównego nurtu paradygmatów, czy też krótkotrwały trend, który ponownie kwestie te zepchnie na margines ekonomii. Prawdopodobnie nikt nie jest w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, jednak wielu teoretyków i praktyków coraz częściej podkreśla, że CSR jest ideą, która w znacznej mierze przyczynia się do stabilności, ciągłości oraz przewidywalności procesów gospodarczych. Opierać się jednak musi na następujących fundamentach: teoria, edukacja, praktyka. Przy tym edukację potraktować należy jako filar łączący teorię z praktyką. Poprzez edukację bowiem, intelektualną infrastrukturę CSR z refleksji nad gospodarką, przełożyć można na aspekt praktyczny, ponieważ to studenci jako przyszli politycy i menedżerowie ideę tę będą lub nie będą realizowali w realnej gospodarce.

Celem wystąpienia jest ocena efektów edukacji w domenie CSR na podstawie literatury przedmiotu oraz przeprowadzonych badań wśród studentów kierunków ekonomicznych.

dzień i godzina

(Wtorek) 17:30 - 18:00

sala

CTW-216 (Centrum Transferu Wiedzy)

organizator

Sekcja Etyki Szczegółowej i StosowanejPrzewodnicząca: dr hab. Natasza Szutta (Uniwersytet Gdański)
Sekretarz: mgr Krystyna Bembennek (Uniwersytet Gdański)

obradom przewodniczy

dr hab. Jacek Sójka, prof. UAM

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X